תיקי נתניהו – 1000, 2000, 4000

נתניהו
פייסבוק
טוויטר
וואטסאפ

פרשות נתניהו – כמה מהפרשות הסבוכות שנוגעות בדרגים הבכירים ביותר במדינה. בסוף 2016 פורסם שהמשטרה מנהלת חקירות בפרשות שבהן נחשד ראש הממשלה בקבלת טובות הנאה, הטיית מכרזים ותיאום מהלכים לא ראוי. לאחרונה אף הגישה המשטרה את המלצתה להעמיד את נתניהו לדין במסגרת החשדות בתיק 4000. אבל רגע, אנחנו מקדימים את המאוחר – באנו לעשות קצת סדר בין התיקים.

תיק 1000 – "פרשת המתנות"

על פי הפרסומים, בתיק זה עולה חשד שנתניהו קיבל במשך שני עשורים טובות הנאה, ביניהן שמפניות וסיגרים, מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר כשהשווי הכולל של טובות ההנאה מגיע לכמיליון ₪ – ובתמורה נתן לשניים הטבות ואף ניסה לאפשר להם הקלות מס. בתחילת 2018 פורסם שהמשטרה הודיעה שבתיק זה יש תשתית ראייתית מספקת, כדי להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

תיק 2000 – "פרשת נתניהו-מוזס"

בתחילת 2017 פורסם שמתנהלת חקירה בחשד שתניהו ביקש מארנון (נוני) מוזס, הבעלים והמוציא לאור של  "ידיעות אחרונות", סיקור אוהד בעיתון ובאתר "Ynet" (לכאורה) – והבטיח בתמורה להטיל הגבלות על העיתון החינמי "ישראל היום". בתחילת 2018 פורסם שבתיק זה המשטרה הודיעה שישנה תשתית ראייתית מספקת להעמיד לדין את נתניהו על בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים, ואת מוזס על הצעת שוחד.

תיק 4000 – "פרשת בזק-וואלה"

יחידת להב 433 ניהלה את חקירה זו יחד עם הרשות לניירות ערך משנת 2017. לפי החשד, מלבד ראש הממשלה, בפרשה זו מעורבים גם רעייתו, שרה נתניהו ובעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ'. בתיק סבוך זה ישנן כמה פרשיות קטנות יותר, אך החשד המרכזי, עפ"י הפרסומים, הוא שנתניהו פעל בניגוד עניינים, לקח שוחד והתערב בהחלטות רגולטוריות המטיבות עם אלוביץ' ועם קבוצת בזק – ובתמורה אלוביץ' הבטיח לנתניהו סיקור אוהד באתר "וואלה חדשות". כאמור, המשטרה המליצה להעמיד לדין את המעורבים בגין עבירות שוחד.

כתבי אישום

לאחר שבאוקטובר 2019 התקיים שימוע לראש הממשלה נתניהו, בנובמבר הודיע היועץ המשפטי על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בשלושת התיקים.

בתיק 4000 ההחלטה היא להעמיד לדין את נתניהו באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים ואת בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה; בתיק 1000 הוחלט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בסעיפים של מרמה והפרת אמונים; ובתיק 2000 הוחלט להעמיד לדין את נתניהו בעבירות מרמה והפרת אמונים, ואת ארנון מוזס בגין ניסיון למתן שוחד.

בעקבות ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, התנועה לאיכות השלטון יצאה בקריאה לנתניהו להתפטר. התנועה גם ארגנה הפגנה בהשתתפות כ-15 אלף איש שהצטרפו לקריאה זו וכן הגישה עתירה לבג"צ בדרישה שיורה לנתניהו להתפטר.

 

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ לשעבר נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג״ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

דורשים שרים נקיי כפיים עכשיו!

למה לרופאים, עורכי דין, עובדים סוציאליים, שופטים, פסיכולוגים ואפילו לחברי כנסת יש קובץ של כללי אתיקה מחייבים – אבל לראש הממשלה, לשרים ולסגני שרים אין? הגיע הזמן שהממשלה הנוכחי תחיל על עצמה ועל הממשלות העתידיות כללי אתיקה ותשיב את אמון הציבור בנבחריו!

תכנית ״זמן איכות״ – אירועי התנועה

מוזמנים/ות לקחת חלק פרויקט מפגשי תוכן והעשרה מטעם התנועה לאיכות השלטון: הרצאות, סיורים, מפגשים ואירועים מיוחדים נוספים.

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

קטלוג פעילויות חינוכיות לשנת 2021/22

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה! אנו מציעים מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו להוביל שינוי חברתי משמעותי ורחב על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים ומובילי דעה.

הצטרפו כחברי וחברות התנועה לאיכות השלטון

בואו להיות חלק משינוי חברתי, להשפיע על החברה ולהתנדב בתנועה, עזרו לנו להגיש עתירות לבג״ץ ולהגן על חושפי השחיתות, סייעו לנו להישאר עצמאיים ובלתי-תלויים. להם יש את הטייקונים? לנו יש את הגב שלכם ושלכן!

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ לעדכוני איכות השלטון

בואו לקבל עדכונים חשובים בזמן אמת ולפני כולם...

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד