פעילות אזרחית שקוף

פעילות התנועה
במישור האזרחי והציבורי

התנועה למען איכות השלטון נולדה כתנועת מחאה וכתנועת המונים, כשהציבור הרחב מוזמן לקחת חלק פעיל במאבק לקידום איכות השלטון בישראל. החברים, התומכים והעוקבים ברשתות החברתיות מתגייסים למטרה בדרכים שונות: חתימה על עצומות, השתתפות בהפגנות, פנייה לנבחרי ציבור, פעילות ברשתות החברתיות ועוד.

הפעילות האזרחית במספרים:

חברי וחברות תנועה
0
עוקבים אחרינו ברשתות החברתיות השונות
0
חתמו על הדרישה שלנו להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות
0
חתמו על הצעת החוק שלנו – נאשמים מחוץ לפוליטיקה
0

מה עשינו לאחרונה?

ההפגנות נגד כהונת ראש ממשלה עם כתב אישום – אחרי מספר הפגנות ענק עם עשרות אלפי משתתפים, ואחרי הפגנות בכל הארץ, בצמתים ובגשרים, בבלפור, בקיסריה ובתל אביב – המחאה שהובלנו הביאה לסיום כהונתו של ראש ממשלה הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ושעומד למשפט פלילי. אנחנו ממשיכים להפגין גם בימים אלה על מנת להבטיח שבמדינת ישראל לא יכהן שוב ראש ממשלה עם כתבי אישום. 

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות – פרשת הצוללות וכלי השיט מעולם לא נחקרה עד הסוף. יש כל כך הרבה סימני שאלה – המניות של נתניהו, השאלה אם היה לו אינטרס כלכלי בעסקת הצוללות, הצוללות שנמכרו למצרים בניגוד לעמדת צה"ל, מידור מערכת הביטחון ממידע, גרסאות סותרות של נתניהו. בחלקים מהעובדות – הוא הודה בעצמו בטלוויזיה. אי-אפשר להמשיך עם הספקות, הסתירות והשאלות. הפרשה הזו היא איום אמיתי על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. הבנו שהמאבק לא יכול להיות רק משפטי. לכן, הובלנו קמפיין תקשורתי נרחב – פרויקט חשיפה ענק בסדרה של 10 פרקים שמביאים את הסיפור האמיתי שמאחורי הפרשה. כל אחד מהפרקים כבר צבר מאות אלפי צפיות, והסדרה ממשיכה להכות גלים ולהרעיד את הכיסאות. בנוסף, הובלנו מחאת ענק שהוציאה אלפים רבים להפגין ברחובות בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשה. גם לאחר שהוקמה ממשלה חדשה, אנחנו ממשיכים להוביל את המחאה הציבורית, ואנחנו לא מתכוונים לנוח עד שהפרשה תיחקר עד תום.

>> לצפייה בסדרה – השחיתות בצוללות: הסיפור המלא >>

מיצג ועדות חקירה – האסונות שהיו צריכים להיחקר ולא נחקרו האסון הקשה במירון וההתנהלות השערורייתית של מי שאמורים היו לקחת אחריות על האירוע, הזכירו לנו שוב שכבר 12 שנים שלא קמה ועדת חקירה ממלכתית בישראל. לא באסון הכרמל, לא אחרי האסונות הרבים שפקדו את המדינה בהצפות הערים, לא בפרשת הצוללות ולא בעוד נושאים רבים שבהן ציפינו לוועדה שתמצה את הדין עם האחראים ותפיק לקחים על מנת שאסונות כאלו לא ישנו. קיימנו מיצג שבו הזכרנו את כל האירועים הנ"ל – שבו היו צריכים לפתוח ועדות חקירה.

עצומת רשת ופעילות הסברה: חוק טוהר המידות – החתמנו עשרות אלפי אזרחים ואזרחיות על עצומת רשת שקוראת לחברי הכנסת לקדם את הצעת החוק לטוהר המידות בקרב נבחרי ציבור, שתאסור על כל מי שהוגש נגדו כתב אישום פלילי לכהן כראש ממשלה, נשיא, שר או סגן שר במדינת ישראל. בנוסף, על מנת להגיע לכלל חלקי האוכלוסייה בישראל, אנו יוצאים פעמיים בשבוע לקיים עמדות הסברה, כל פעם בעיר אחרת בישראל. מטרת היציאה היא לפגוש ציבור שאנחנו לא פוגשים בדרך כלל בחוגי הבית ובהפגנות ושאינו חשוף לתכנים שלנו ברשתות החברתיות. בעמדות ההסברה אנחנו מציגים בצורה של משחק אינטראקטיבי את הצורך של ישראל במנהיגים שאינם נאשמים בפלילים ואינם כבולים בניגוד עניינים.

דוגמאות נוספות:

תחומי הפעילות השוטפת בתחום האזרחי והציבורי:

איכות השלטון בסלון – אנחנו מקיימים הרצאות, חוגי בית ודיונים בהם אנחנו מספרים על מה שקורה מאחורי הקלעים של הפוליטיקה, איך עובדת השיטה, איך צומחת השחיתות השלטונית בישראל ואיך מתנהל המאבק ארוך השנים והלא פשוט בה. אלה דברים שלא תמיד מגיעים לתקשורת אבל הציבור חייב להיות מודע אליהם. אנחנו חורשים את הארץ לאורכה ולרוחבה כדי שקולו של המאבק בשחיתות יגיע לכל מקום. בדיונים אלה אנחנו גם שומעים מהציבור הרחב עמדות מגוונות, מקבלים רעיונות חדשים וחשובים בנוגע למאבק בשחיתות וכן מגייסים פעילים שיסייעו להמשיך במאבק.

>> להזמנת חוג בית לחצו כאן >>

תכנית הסטודנטים ״קלאש באקדמיה״ – לאחרונה פתחנו מחזור שני של תוכנית הסטודנטים לאקטיביזם בשני מוקדים – בירושלים ובבאר שבע. התוכנית כוללת שמונה מפגשים בהם עוברים הסטודנטים הרצאות בנושא אקטיביזם חברתי על צורותיו השונות במקביל להקמת פרויקט אקטיביסטי משל עצמם בנושאי איכות שלטון אשר מלווה על ידי צוות התנועה.

הרצאות ״זמן איכות״ – תוכנית "זמן איכות" מיועדת לכל מי שאיכות שלטון וטוהר המידות במדינת ישראל חשובים לו. התוכנית כוללת הרצאות ופאנלים בנושאים מגוונים הקשורים לאיכות שלטון ופעילותה הענפה של התנועה בתחום.

הפגנות – כשיש עניינים בוערים שדורשים לצאת לרחובות – אנחנו לא מהססים לצאת. רק בשנה האחרונה הפגנו מול מעון ראש הממשלה; מול בית הנשיא; מול משרד מבקר המדינה; בקיסריה; בתל אביב; בחיפה; בבאר שבע; ובעוד עשרות מוקדים שונים בכל הארץ.

רשת המתנדבים והפעילים –המתנדבים הם חלק אינטגרלי מהפעילות שלנו והם לוקחים חלק פעיל ותורמים תרומה משמעותית במחלקות השונות בתנועה, בפעילות מהבית או ממשרדי התנועה. בנוסף להם ישנה גם רשת פעילים ענפה – שבתקופה האחרונה הורחבה משמעותית – של אנשים אכפתיים, שמגיעים להפגנות שלנו, עומדים בדוכני ההסברה שלנו – ועושים הכל כדי להפיץ את הבשורה של איכות השלטון לציבור ברחבי הארץ. בנוסף, במסגרת תכנית התמחות מיוחדת במהלך השנה מופעלים עשרות מתמחים, סטודנטים במהלך לימודיהם, במחלקות השונות ומסייעים בפעילות השוטפת ולקידום של פרויקטים ייעודיים – תוך כדי שהניסיון הרב של התנועה מסייע להם בלימודיהם; מתנדבים אצלנו גם חניכי מכינות קדם צבאיות – לאחרונה הם בנו הפעלה מיוחדת להעלאת מודעות ברחוב וכן מערך של סדנאות שהם מעבירים לחבריהם ממכינות קדם-צבאיות אחרות.

פעילות בפייסבוק וברשתות החברתיות – דף הפייסבוק של התנועה הפך לאחד הצמתים המרכזיים דרכם אנחנו מעבירים את המסרים שלנו לציבור, מציגה בפניו את פעילותה הענפה, מקבלת ממנו משוב על הפעילות וכן מניעה אזרחים לפעולה. בדף הפייסבוק למעלה מ-200 אלף עוקבים המקבלים את פרסומי התנועה באופן קבוע ויומיומי. בנוסף, התנועה פעילה ברשתות החברתיות נוספות דרכן היא משפיעה על סדר היום התקשורתי – בטוויטר, באינסטגרם, בטלגרם, ביוטיוב ובטיקטוק.

חברי התנועה – למעלה מ-50,000 חברים רשומים מעניקים לנו גב ציבורי ענק שמקבלי ההחלטות לא יכולים להתעלם ממנו. בנוסף, החברים הם החמצן הכלכלי לפעילות – זה הבסיס של העצמאות הכלכלית של התנועה לאיכות השלטון והיכולת לקיים פעילות עצמאית שלא נשענת על תרומתם של בעלי הון אינטרסנטיים.

יום איכות השלטון – אירוע השיא של התנועה המתקיים מדי שנה, במסגרתו מוענקים אותות אבירי איכות השלטון לשורה של אישים ומוסדות שהיוו מופת למינהל ציבורי תקין ותרמו לביצורה של הדמוקרטיה בישראל.

פעילות שטח ודוכני הסברה – יום יום נציגים שלנו פועלים ברחובות ובצמתים על-מנת לעורר את המודעות האזרחית ולגייס תמיכה רחבה וחברים למאבק על איכות השלטון בישראל. 

פעילות הסברתית וחינוכית – הרצאות, פאנלים, כנסים, ימי עיון – אנחנו מקיימים באופן קבוע הרצאות בנושאים הקשורים לאיכות השלטון לקהלים מגוונים בכל הארץ. בין השאר אנחנו מקיימים פאנלים באוניברסיטאות, הרצאות מול תלמידי בתי-ספר, חניכי מכינות קדם צבאיות, אירועים לציבור הרחב בפאבים ובסינמטקים, ועוד. לאחרונה קיימנו יום עיון שנתן כלים לאקטיביזם משפטי לסטודנטים למשפטים וכן יום עיון לצוערים בתחבורה.  בנוסף להרצאות חד-פעמיות אנחנו מעבירים גם תכניות ארוכות טווח יותר לבתי ספר.

שיתופי פעולה – גלי המחאה האזרחית בשנים האחרונות הביאו להתעוררות חברתית מבורכת בחברה הישראלית ואנחנו משתפים פעולה עם הארגונים הוותיקים והחדשים שפועלים כאן כדי לעשות שינוי חברתי: אדם טבע ודין, התנועה לחופש המידע, עמותת עוגן, הפורום לשוויון בנטל, מטה מאבק הגז, המשמר החברתי, אנו, ישראל 2050, המשמר החברתי המקומי, כלכלה של כולנו, מגמה ירוקה, אזרחים למען הסביבה, צדק פיננסי, צלול ועוד.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ לשעבר נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג״ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

דורשים שרים נקיי כפיים עכשיו!

למה לרופאים, עורכי דין, עובדים סוציאליים, שופטים, פסיכולוגים ואפילו לחברי כנסת יש קובץ של כללי אתיקה מחייבים – אבל לראש הממשלה, לשרים ולסגני שרים אין? הגיע הזמן שהממשלה הנוכחי תחיל על עצמה ועל הממשלות העתידיות כללי אתיקה ותשיב את אמון הציבור בנבחריו!

תכנית ״זמן איכות״ – אירועי התנועה

מוזמנים/ות לקחת חלק פרויקט מפגשי תוכן והעשרה מטעם התנועה לאיכות השלטון: הרצאות, סיורים, מפגשים ואירועים מיוחדים נוספים.

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

קטלוג פעילויות חינוכיות לשנת 2021/22

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה! אנו מציעים מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו להוביל שינוי חברתי משמעותי ורחב על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים ומובילי דעה.

הצטרפו כחברי וחברות התנועה לאיכות השלטון

בואו להיות חלק משינוי חברתי, להשפיע על החברה ולהתנדב בתנועה, עזרו לנו להגיש עתירות לבג״ץ ולהגן על חושפי השחיתות, סייעו לנו להישאר עצמאיים ובלתי-תלויים. להם יש את הטייקונים? לנו יש את הגב שלכם ושלכן!

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ לעדכוני איכות השלטון

בואו לקבל עדכונים חשובים בזמן אמת ולפני כולם...