פעילות מוניציפאלית שקוף

הפעילות המוניציפלית

הפעילות המוניציפלית היא אחד הנושאים המרכזיים הנמצאים תחת טיפולנו והיא תופסת יותר מ-60% מנפח פעילות המחלקה המשפטית.

פרשות השחיתות ברשויות המקומיות אולי לא תמיד מגיעות לכותרות – אבל חייבים להבין ששם נמצאים הרבה מאוד מכספי הציבור, והרבה מהשחיתות במדינה מתרחשת דווקא שם. ברשויות המקומיות קל יותר להעביר דברים "מתחת לרדאר" – ולכן אנחנו מחויבים לעקוב אחר הפעילות שלהן ולהילחם בשחיתות בכל מקום שבו היא מרימה את הראש.

הרשויות המקומיות הן ספק השירותים העיקרי לכלל התושבים וליקויים בהתנהלותן מובילים ישירות לפגיעה קשה בתושבים: שירותי הרווחה, התשתיות, התברואה, החינוך ועוד.

הבחירות לרשויות המקומיות 2023!

ביום שלישי ה- 31 באוקטובר 2023, יתקיימו ברחבי הארץ הבחירות לרשויות המקומיות!

כדי שנוכל לשמור על בחירות שוויוניות והוגנות, כתבנו עבורכם/ן מדריך לזיהוי תעמולה אסורה .

מהי תעמולה אסורה?
תעמולת בחירות בה יש ניסיון לשכנע את הציבור להצביע לרשימה אחת על פני אחרת. תעמולה היא חלק מחופש הביטוי הפוליטי. לפעמים תעמולת בחירות יכולה להיות מועילה, כשהיא משפרת את התחרות על לב הבוחרים – אך לא פעם היא גם עלולה לפגוע בשוויון בין המועמדים או בטוהר הבחירות. כדי למנוע מצבים כאלה, החוק הישראלי קבע מגבלות על תעמולת בחירות.

לכם התושבים והתושבות – יש את הכוח לשמור על בחירות הוגנות ברשות שלכם. אם זיהיתם תעמולה אסורה, שלחו לנו פנייה בתיבה הייעודית באתר התנועה לאיכות השלטון (לחצו ממש כאן!) או לכתובת המייל:   pniyot@mqg.org.il
בצירוף תיאור המקרה והוכחה בצורת תמונה, סרטון או פלאייר.

יחד איתכם ואיתכן, נפעל לתקופת בחירות הוגנת ושוויונית 💪

>> לקריאת המדריך המלא >> 

פעילויות נוספות:

הבאנו למינויי מבקרי פנים ברשויות מקומיות בארץ בעקבות בקשת חופש מידע שהגשנו לפני כמה חודשים גילינו שבניגוד לחוק, ל-20 רשויות מקומיות אין מבקרי פנים. פנינו בדחיפות לכל אותן רשויות וגם למשרד הפנים בנושא. בעקבות כך, רשויות רבות החלו בהליכים למינוי מבקרי פנים.

◆ ניצחון גדול לחושף השחיתות בעיריית טבריה! מבקר המדינה החליט לתת צו הגנה לבני אליהו – מבקר הפנים בעיריית טבריה (שהוא גם אביר איכות השלטון) ואפילו תשלום פיצויים מיוחדים בעבור עוגמת הנפש שנגרמה לו מהתנכלויות רבות בתקופת ראש העיר הקודם. אנחנו ליווינו את אליהו בכל השלבים בתהליך הארוך והמורכב מול מבקר המדינה – ואנחנו מברכים על כך שסוף סוף מתחילים לראות שינוי בפרשה העגומה הזו.

◆ ניצחנו בעתירת חופש מידע נגד עיריית רמת השרון בנוגע לחשש להעסקה פיקטיבית של עובדת בעירייה – ועכשיו יש לנו את כל המידע שיאפשר לנו להמשיך לפעול בנושא.

לא מוותרים על קיום ישיבות מועצה גם בזמן הקורונה – הצלחנו להשפיע על חוק שיאפשר קיום ישיבות מועצה של העיריות והרשויות המקומיות בווידאו בתקופת הקורונה. ההערות העיקריות שלנו היו דרישה לשקיפות – שהציבור יוכל לראות את ישיבות המועצה, וכן שיהיה אפשר לקיים עבודה שוטפת של המועצה בווידאו – ולא רק מקרים דחופים.

שטחי הארנונה בבית אריה – בעקבות בקשת חופש מידע שהגשנו לפני כמה חודשים גילינו שבניגוד לחוק, ל-20 רשויות מקומיות אין מבקרי פנים. פנינו בדחיפות לכל אותן רשויות וגם למשרד הפנים בנושא. בעקבות כך, רשויות רבות החלו בהליכים למינוי מבקרי פנים.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ לשעבר נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג״ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

דורשים שרים נקיי כפיים עכשיו!

למה לרופאים, עורכי דין, עובדים סוציאליים, שופטים, פסיכולוגים ואפילו לחברי כנסת יש קובץ של כללי אתיקה מחייבים – אבל לראש הממשלה, לשרים ולסגני שרים אין? הגיע הזמן שהממשלה הנוכחי תחיל על עצמה ועל הממשלות העתידיות כללי אתיקה ותשיב את אמון הציבור בנבחריו!

תכנית ״זמן איכות״ – אירועי התנועה

מוזמנים/ות לקחת חלק פרויקט מפגשי תוכן והעשרה מטעם התנועה לאיכות השלטון: הרצאות, סיורים, מפגשים ואירועים מיוחדים נוספים.

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

קטלוג פעילויות חינוכיות לשנת 2021/22

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה! אנו מציעים מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו להוביל שינוי חברתי משמעותי ורחב על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים ומובילי דעה.

הצטרפו כחברי וחברות התנועה לאיכות השלטון

בואו להיות חלק משינוי חברתי, להשפיע על החברה ולהתנדב בתנועה, עזרו לנו להגיש עתירות לבג״ץ ולהגן על חושפי השחיתות, סייעו לנו להישאר עצמאיים ובלתי-תלויים. להם יש את הטייקונים? לנו יש את הגב שלכם ושלכן!

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ לעדכוני איכות השלטון

בואו לקבל עדכונים חשובים בזמן אמת ולפני כולם...