פעילות אזרחית שקוף

פעילות חינוכית

התנועה למען איכות השלטון מציעה לציבור מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו ליצור שינוי חברתי משמעותי ורחב שאינו רק תגובתי ומותאם לצו השעה אלא גם "מקדים תרופה למכה". זאת, על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים, מובילי דעה ואקטיביים בכל הנוגע לאופן בו מתנהלות מערכות הממשל במדינתם, צעירים אשר חשים אחריות לבניית חברה מתוקנת לכלל אזרחיה. שינוי זה נעשה על ידי חינוך למנהיגות, ניקיון כפיים וחשיבה ביקורתית.

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה!

החיים במדינת ישראל עשויים לספק לא מעט מורכבויות. רבות נאמר על הבעיות בחברה הישראלית, על הפילוג, האדישות, על משבר האמון במוסדות השלטון, יוקר המחייה ועוד. אנו בתנועה לאיכות השלטון מאמינים ומאמינות כי חברה אזרחית פעילה וחזקה, מסוגלת להשפיע ולשנות את המציאות הזאת.  זוהי הסיבה בגללה אנו רואים חשיבות רבה בהכשרת הדור הבא של האזרחים והאזרחיות בישראל לערכי איכות השלטון, אזרחות פעילה ושמירה על כללי המשחק הדמוקרטיים. 

אנו מאמינות ומאמינים שבעזרת כלים פרקטיים והתנסות באזרחות פעילה, ניתן ליצור אוכלוסייה אזרחית מיודעת ומעורבת, המשמעותית ליצירת חברה צודקת ובריאה יותר.

d260255e-b60d-4192-ba76-58322787e3a0 (1)

הרצאות חד-פעמיות (שעה-שעה וחצי)

 1. בדרך לשלטון איכותי: מה היא דמוקרטיה? איך נלחמים בשחיתות, שומרים על האינטרס הציבורי ומחזקים את ערכי המוסר והחתירה לשלטון איכותי? דרך פרשות אקטואליות ועתירות שהגשנו לבג"ץ, נלמד על העקרונות החשובים ליצירת שלטון דמוקרטי איכותי.

 2. אקטיביזם וכלים לשינוי חברתי: מה מפריע לי? האם יש ביכולתי לשנות את המציאות שאני חי/ה בה? מדוע פעילות חברתית כל כך חשובה? אלו הן חלק מהשאלות שנשאל בהרצאה זו. נדבר על התפקיד שלנו כאזרחים במדינה דמוקרטית (שאינו מסתכם בהצבעה בקלפי פעם בכמה שנים) לעיצוב עתידנו, על כוחה של מחאה ועל כלים שונים לפעילות אקטיביסטית המשפיעה על המציאות .

 3. חושפי שחיתות: "שטינקרים", "אנשי צללים", מי הם חושפי השחיתויות? מדוע הם צריכים הגנה? כיצד ניתן לייצר שיח אשר מדגיש את תרומתם לשמירה על האינטרס הציבורי. מתוך מקרי בוחן נבין מהם הערכים המובילים את חושפי השחיתויות, ומדוע הם בוחרים לפעול "כנגד"
  מקום עבודתם.

 4. תקשורת וניו מדיה: מה קורה כשעולם המחאה פוגש את תרבות ה-instant? על כוחה של מחאה בעידן האינטרנטי, לצד הסכנות הטמונות ברשת. נדבר על עיצוב מסרים תקשורתיים, רשתות חברתיות, קוטביות ופייק ניוז.
 5. דמוקרטיה במשבר: מה היא דמוקרטיה? האם דמוקרטיה היא צורת השלטון האולטימטיבית? ומדוע אל לנו להתייחס אל הדמוקרטיה כמובנת מאליה?  באמצעות דילמות אקטואליות ועכשוויות נביט מקרוב בהתנגשויות שקיימות בין ערכים שונים בצורת השלטון הדמוקרטית, ונכיר בחשיבות הפרדת הרשויות למען שמירה על הדמוקרטיה.
 6. חוקה למולדת: למה בישראל אין חוקה? מה הם חוקי יסוד ואיך הם נקבעים? נבחן את ההיסטוריה של המבנה החוקתי במדינת ישראל, נבין מדוע ישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם ללא חוקה, נדון מה מקומה של חוקה במדינה דמוקרטית ונחשוב יחד מה היא חוקה שיכולה להיטיב עם כלל אזרחי ואזרחיות ישראל.
ועוד מגוון רחב של הרצאות המופיעות בקטלוג התנועה

ימי עיון

 1. בדלתיים פתוחות: סיור בין כתלי המשפט העליון אשר יעסוק במבנה ובהיסטוריית מערכת המשפט הישראלית, וכן באדריכלות הבניין המיוחד שבו הוא שוכן. לאחר הסיור, נקיים הרצאה אשר תעמיק בסוגיות בוערות בחברה הישראלית בהן עוסקת התנועה לאיכות השלטון, ומגיעות לדיון בבג"ץ (משך זמן: כ-4 שעות).
 2. מאחורי הקלעים של בית המחוקקים: סיור בכנסת ישראל מזווית אחרת. בביקור נלמד על מבנה הכנסת, תפקידה ונראה כיצד עובדים הדברים מבפנים. לאחר הסיור, נקיים הרצאה שתעסוק ביחסים המורכבים בין רשויות השלטון בישראל. נלמד על החשיבות של אזרחיות ואזרחים פעילים/ות במדינה דמוקרטית, ומהם הכלים שיש בידינו כדי להשפיע ולשנות (משך זמן: כ-3 שעות).
 3. "זמן להתעורר": העמקה בשאלות מרכזיות ואקטואליות בפוליטיקה הישראלית, בחינת הכשלים המבניים במערכת הדמוקרטית, היכרות עם כוחה של קבוצת אינטרס והקניית כלים פרקטיים לאקטיביזם אזרחי בקרב בני ובנות נוער על בסיס בחינת ערכים ומוטיבציה אישית.
ועוד מגוון רחב של ימי עיון נוספים בקטלוג המלא

הזמנת פעילות:

מעוניינים/ות באחת הסדנאות שלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם/ן בהקדם.

ניתן ליצור קשר גם בדוא״ל:
gal@mqg.org.il

ונחזור אליכם בהקדם.

*ההרצאות הן בתשלום ובתיאום מראש.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ לשעבר נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג״ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

דורשים שרים נקיי כפיים עכשיו!

למה לרופאים, עורכי דין, עובדים סוציאליים, שופטים, פסיכולוגים ואפילו לחברי כנסת יש קובץ של כללי אתיקה מחייבים – אבל לראש הממשלה, לשרים ולסגני שרים אין? הגיע הזמן שהממשלה הנוכחי תחיל על עצמה ועל הממשלות העתידיות כללי אתיקה ותשיב את אמון הציבור בנבחריו!

תכנית ״זמן איכות״ – אירועי התנועה

מוזמנים/ות לקחת חלק פרויקט מפגשי תוכן והעשרה מטעם התנועה לאיכות השלטון: הרצאות, סיורים, מפגשים ואירועים מיוחדים נוספים.

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

קטלוג פעילויות חינוכיות לשנת 2021/22

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה! אנו מציעים מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו להוביל שינוי חברתי משמעותי ורחב על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים ומובילי דעה.

הצטרפו כחברי וחברות התנועה לאיכות השלטון

בואו להיות חלק משינוי חברתי, להשפיע על החברה ולהתנדב בתנועה, עזרו לנו להגיש עתירות לבג״ץ ולהגן על חושפי השחיתות, סייעו לנו להישאר עצמאיים ובלתי-תלויים. להם יש את הטייקונים? לנו יש את הגב שלכם ושלכן!

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ לעדכוני איכות השלטון

בואו לקבל עדכונים חשובים בזמן אמת ולפני כולם...